Propojení 2. a 4. energetického centra (čaker) v souvislosti s tantra masáží

2. čakra, neboli sakrální, je na přední straně těla v podbřišku, ale leží u dolního konce páteře.

Je to energetický vír, který rotuje v oblasti naší sexuality. Jejím tématem jsou emoce, mezilidské vztahy a tvořivé síly. Zablokování v této čakře způsobuje sexuální chladnost a potlačování emocí. 

4. čakra, neboli srdeční, je uprostřed hrudi. Toto energetické centrum je projekcí do oblasti vztahů. Ke všemu a ke všem. K sobě, partnerům, dětem, rodičům, přírodě, světu. Její blokace způsobuje uzavřenost projevů lásky, vřelosti a vděku. Takový jedinec neumí lásku dávat ani přijímat, je mrzutý a málo se směje.

A co s tím má společného tantrická masáž?

Energetizuje, harmonizuje a propojuje takto energetická centra. U mužů směřuje dotek ze 2. čakry do 4. čakry a u žen obráceně - tzn., že dotekem vedeme energii tělem do těchto částí. Muž se tím otevírá více do citlivosti a emocionality a žena zase do otevření se sexuální energii a vlastní tvořivosti. Součástí této práce je zapojení se masírovaného, hlavně muže, aby dýchal z oblasti pohlaví a rozváděl tak energii do hrudi a tím občerstvoval tuto svou oblast. Žena nutně potřebuje více doteku na hrudi a po bříšku energetizovat dělohu, vaječníky, přes kůži a k pohlaví se přibližovat velmi obezřetně a s respektem na řeč těla.

Výsledkem takovéhoto postupu přelévání a harmonizování energie je potěšení a stav lehkosti ze života.